Vážení zákazníci, naše prodejna bude od 5.7. do 21.7.2023 z důvodu dovolené uzavřena. Možnost osobního odběru na prodejně pouze na objednávky přijaté do 26.06.2024.
Více informací najdete zde
Děkujeme za pochopení.

NÁBYTEK V INTERIÉRU. Ratanový nábytek do interiéru - levný a kvaliní

V následujícím oddělení - Ratanový nábytek v interiéru - naleznete ukázku ratanových kompletů pro interiérové řešení. Pokud chcete poznat eleganci a originalitu ratanového nábytku použitého v interiérových prostorách, pak vám pro příklad představujeme luxusní sedací soupravu z ratanu nebo bambusu, vybavení ložnice, jídelní ratanovou soupravu nebo sestavu do zimní zahrady.
Ratanový nábytek má perfektní schopnosti interiér pěkně rozehřát, navodit poklidnou atmosféru a dokreslit útulnost celé domácnosti.

Ratanové sedací soupravy -  jsou vyrobeny buď z loupaného tyčového ratanu, nebo mají dřevěnou ev. kovovou konstrukci. Tato konstrukce je pak opletena ratanem, ratanovou kůrou nebo banánovým listím.

Jídelní ratanové sety - součástí požitku z dobrého jídla je také jídelní souprava, na které je jídlo servírováno. Připravili jsme pro vás jídelní sestavy z umělého rattanu, kovu a teakového dřeva. Je jen na Vás, který materiál si zvolíte.  

Ratanové soupravy -  vytvoříme Vám příjemné posezení pro zimní i letní zahrady, a naše malé sedací ratanové soupravy jsou i velmi praktické, takže je můžete i lehce přesouvat.

Další materiály používané na výrobu ratanového nábytku a doplňků 

Vodní hyacint  ( eceng gondong, mendong )  
Rostlina roste v rybnících a jezerech. Materiál se suší na slunci a dále zpracovává. Barva je po vysušení světle medová až nahnědlá. Ponechává se přírodní barva, může se i přibarvovat speciální technikou do tzv. wash barvy ( 'vytřená černá barva'). Z tohoto materiálu jsou velice pěkné a zajímavé rohové sedací soupravy a postele. 

Neloupaný ratan
Neloupaný ratan je ratan, který není zbaven kůry a tím je chráněn proti povětrnostním vlivům. Tento ratan se nemoří, jeho barva zůstává přírodní, pouze se lakuje bezbarvým lakem. Nábytek vyrobený z neloupaného ratnu se používá na zahrádky, balkony a na terasy.

Rustikální ratan
Poměrně nový materiál, tzv. slimit grey - šedivý ratan. jedná se o druh ratanu, u kterého je jeho přirozenou barvou šedá. Vhodné do interierů, i na terasy a zahrady, právě kvůli zabarvení.

Banánové listí
Velice zajímavým materiálem na výrobu nábytku je banánová kůra. Materiál - banán je získáván z kmene stromu banánovníku a následně se zpracovává buď do provázků, nebo do širších pruhů - nazývaných larasan. Z tohoto méně tradičního materiálu jsou dnes velice populární banánové sedací soupravy, ratanová křesla, stolky a židle. Používá se taky na výrobu postelí a různých doplňku z banánu.  

Černý ratan
Černý ratan je v současné době jedním z nejvíce žádaných produktů. Černý ratan, nazývaný taktéž krokodýlí hnízdo, se vyznačuje především pevností a odolností. Barva tohoto typu ratanu je tmavá, tmavě hnědá, šedá až černá. Na pohled působí velice elegantně a vkusně.

Bambus
Bambus je jednou z nejrychleji rostoucích rostlin na světě. Jedná se o kmen stálezelené rostliny. Bambus se vyznačuje velkou tvrdostí a odolností a je dutý. Bambusový  nábytek můžete použít  do každé  místnosti ve vašem domě.

Řadit podle
Sledujte nás na Facebooku